piątek, 3 października 2014

Sukces pierwszej edycji - PTAK FASHION EXPO

W dniach 29-31.09.2014 w nowo wybudowanych obiektach PTAK FASHION CITY, odbyła się I edycja Międzynarodowych Targów Mody - PTAK FASHION EXPO.

Niewątpliwie było to największe wydarzenie w świecie mody w tym roku, o czym może świadczyć ilość wystawców (około 3000) oraz duże zainteresowanie mediów i ludzi świata mody. 

Wśród odwiedzających: dyrektor stacji telewizyjnej Fashion TV, szereg znanych i cenionych projektantów mody; tu m.in. Maciej Zień, duet Paprocki & Brzozowski i wiele innych. Szum medialny jaki powstał wokół targów nie pozostawiał złudzeń, jeżeli chodzi o prestiż wydarzenia.

Targi PTAK FASHION EXPO nie są typowymi targami producentów odzieży. To raczej wystawa sprzedawców odzieży (część wystawców to stoiska sieciowych sklepów outletowych, znajdujących się w sąsiedniej hali).

(zdjęcie: www.ptakexpo.com) 


 Wśród wystawców mogliśmy spotkać stałych i okazjonalnych klientów Runotexu: hurtowników i producentów odzieży. Jeden z producentów odzieży wierzchniej na swoim stoisku zaprezentował bogatą kolekcje gotowych futer z naszej oferty. Nasi klienci starannie się reklamują, w tym nasze produkty np. poprzez katalog reklamowy, gdzie na okładce został przedstawiony płaszcz z naszej kozy.

Wśród wystawców znaleźliśmy także klientów zapoznanych na MTP w poprzednim sezonie. Na przykład producent czapek z naturalnym futrem, którzy są zainteresowani dopasowaniem sztucznych, ekologicznych futer pod ofertę naturalnych.

(zdjęcie: www.ptakexpo.com) 

Klienci zapoznali się także z nowościami np. wilkiem syberyjskim Lux czy karakułem azjatyckim. Po targach klienci otrzymali próbki naszych futerek i aksamitów, a także sprzedano kupony na przeszycie próbnych wzorów. W dziale aksamitu powstaje aktualnie próba astrachanu z zaczesem (na potrzeby klienta z Rosji). 

Niestety niektórych potrzeb klientów nie jesteśmy w stanie sprostać ze względu na ograniczone możliwości technologiczne, w związku z czym coraz częściej zamawiają oni różnego rodzaju futra z rynków dalekiego Wschodu.

Targi PTAK FASHION EXPO to również szereg pokazów mody znanych projektantów. Nadchodzący sezon to głównie prostota i klasyka. Królować będą kolory niebieskie, tutaj głównie kobalt, lekkie klasyczne tkaniny, jak np. jedwab.

W kolekcjach projektantów pojawiły się futra długowłose, cieniowane w dość odważnych koloryzacjach: róż, łosoś, często jako dodatek w postaci szala bądź kołnierza.

(zdjęcie: www.ptakexpo.com) 

Z uwagi na to, iż Targi Ptak Fashion Expo to impreza nowa, wizyta na tym evencie należała do koniecznych, a spotkania z klientami zostały mile odebrane.

Irena Mikuła i Aneta Mosica-ŚwierkBrak komentarzy: